سبک زندگی

چه عادتی مانع موفقیت می شوند ؟

فهرست مطالب

چه عادتی مانع موفقیت می شوند؟ همیشه دنبال این هستیم که بدانیم افراد موفق چه کار هایی انجام میدهند . ما امروز یک قدم فراتر نهاده ایم و قصد داریم به کارهایی که افراد موفق انجام نمیدهند را بررسی کنیم . مواردی که در مقاله زیر گفته شده را در لیست کار های ممنوعه خود قرار دهید تا موفقیت به سمت شما سرازیر شود . با محبوب ترین ها همراه باشید تا در ادامه با 7 عادتی مانع موفقیت میشوند آشنا شوید.

7 عادتی مانع موفقیت می شود

  1. بهانه آوردن
  2. بی مقصد پیش رفتن
  3. تمام روز نشستن پای کامپیوتر یا بدتر از آن
  4. به تاخیر انداختن کارها
  5. فقط انجام کارهای ساده
  6. نشستن در جلسات بیهوده
  7. محدود کردن جاه‌طلبی‌هایتان

۱- بهانه آوردن

افراد موفق دیگران را مقصر نمی‌کنند و بهانه نمی‌آورند و از بدشانسی‌شان شکایت نمی‌کنند. آنها مسئولیت کامل زندگی خود را بر عهده می‌گیرند. آنها می‌دانند که موفقیت و شکست در دستان خود آنهاست. پس سعی نکنید خود را قربانی جلوه دهید یا بهانه‌ بیاورید.

بی هدف بودن باعث عدم پیشرفت میشود
بی هدف بودن باعث عدم پیشرفت میشود

۲- بی مقصد پیش رفتن

افراد موفق برنامه دارند. زندگی آنها جهت و مقصد دارد. هیچوقت بی اراده کاری نمی‌کنند و بی مقصد پیش نمی‌روند به امید اینکه بهترین‌ها برایشان اتفاق بیفتد. آنها برای خود هدف تعیین می‌کنند و بعد برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی می‌کنند. اگر شما از آن دسته آدم های هرچه پیش آید خوش آید هستید، از این رویکرد دست بکشید و شروع به برنامه‌ریزی کنید.

۳- تمام روز نشستن پای کامپیوتر (یا بدتر از آن تلویزیون)

سومین عادتی مانع موفقیت می تواند بیهوده پای کامپیوتر و یا تلوزیون نشستن باشد. درست است که کارهای مهم زیادی را می‌توانید پشت کامپیوتر انجام دهید اما نباید همه روزتان را به آن بگذرانید. بیرون رفته و با آدم ها ملاقات کنید.

بیشتر بخونید
چطور با درد جدایی پس از اتمام رابطه کنار بیاییم؟

۴- به تاخیر انداختن کارها

تعویق در کارها دشمن موفقیت است. روی هدفتان تصمیم بگیرید، کارهایی که باید انجام دهید را لیست کرده، اولویت‌بندی نموده و آغاز به کار کنید.

۵- فقط انجام کارهای ساده

برای چه کارهایی بیشتر وقت می‌گذارید؟ کارهای مهم، فوری یا کارهای ساده روزانه؟ اگر بیشتر وقت خود را به کارهای جزئی و کم‌اهمیت می‌گذرانید، باید روند خود را تغییر دهید. باید اول روی کارهای مهمتر تمرکز کنید، کارهایی که شما را به سمت هدفتان پیش می‌برند. تا جاییکه می‌توانید کارها و فعالیت‌های بی‌ارزش را نادیده بگیرید.

۶- نشستن در جلسات بیهوده

آیا در محل‌کار وقتتان را در جلسات بی‌ارزش تلف می‌کنید؟ خیلی از کارمندان شرکت‌ها این وضعیت را دارند. هر جلسه‌ای باید یک هدف، دستورکار و یک مدیر ماهر داشته باشد که کمک کند جلسه از هدف اصلی خود دور نشده و روی همان متمرکز بماند. در جلسات بیهوده و ضعیف شرکت نکنید فقط خلاصه آن را از دیگران بگیرید.

بیشتر بخونید
روش های تقویت انرژی بعد از نهار
نشستن در جلسات بیهوده می تواند باعث عدم موفقیت شما شود
نشستن در جلسات بیهوده می تواند باعث عدم موفقیت شما شود

۷- محدود کردن جاه‌طلبی‌هایتان

افراد موفق باور شگرفی به خود دارند و جاه‌طلب هستند و استانداردهای بالایی برای زندگی خود در نظر می‌گیرند. آیا شما خودتان را پایین می‌کشید؟ اعتمادبه‌نفستان را از دست داده‌اید؟ از اول شروع کنید. برای خودتان اهداف بلندپروازانه تعیین کنید. مهارت‌ها، استعدادها و دستاوردهایتان را به خود یادآور شوید و هر روز به خودتان انگیزه بدهید.

سخن پایانی عادتی مانع موفقیت

در این مقاله به طور کامل 7 عادتی مانع موفقیت می شود را شرح دادیم. اگر بتوانید از فعالیت‌های بی‌ارزش و منفی که انجام می‌دهید دست بکشید، خود را به موفقیت نزدیک‌تر خواهید کرد. از انجام کارهایی که می‌دانید فقط وقتتان را تلف می‌کند خودداری کنید و شروع به ساخت موفقیتتان کنید.

همچنین بخوانید:

 

تدوین : مجله سبک زندگی

منبع : اختصاصی مجله کلیشه

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا