سبک زندگی

5 عادتی که خانم ها باید ترک کنند

فهرست مطالب

5 عادتی که خانم ها باید ترک کنند

خانم ها با ترک کردن این 5 عادت می توانند زندگی بهتر و سالم تری داشته باشند .

1 –  به فکر همه هستند جز خودشان

نه گفتن به درخواست های نابجا و بی ارزش دیگران را یاد بگیرید و وقتی را به امور شخصی خود اختصاص دهید. یک وقت مخصوص ” من ” را در هر هفته تنظیم کنید و در آن زمان مشخص شده فقط برای خود باشید

2 – پوشیدن کفش پاشنه بلند

خیلی از ما مجبوریم در طول روز کفش پاشنه بلند بپوشیم و این کار تاثیر بدی روی سلامتی دارد . کفش پاشنه بلند حالت بدن را به مرور تغییر می دهد, به مفصل ها فشار وارد می کند و منجر به آسیب های جدی مثل آماس مفصل,  تحت فشار قرار گرفتن انگشتان پا,  آسیب دیدن تاندون ها و درد پشت می شود. برای به حداقل رساندن این آسیب ها و برای پیاده روی روزانه کفشی با پاشنه ای حدود 4 سانتی متر بپوشید .

بیشتر بخونید
چگونه کودک مان را در سفر مشغول کنیم

3 – خوابیدن با آرایش صورت

گاهی میزبان هستیم حوصله شستن نداریم و با همان آرایش خوابیده ایم. پاک نکردن آرایش صورت قبل از خواب همراه با چربی ها و مواد شیمیایی که در طول روز روی پوست جمع شده اند باعث اختلال در بینایی , ورم چشم , یا حتی عفونت می شود .

4 – حمل کردن کیف دستی سنگین 

اکثر خانم ها , روزانه اثاث و وسایلی که وزنشان 2 یا 3 کیلو می رسد بر دوش خود حمل می کنند , و با این کار سلامتی خود را به خطر می اندازند . شاید الان تاثیرات منفی اش را متوجه نشوید و به زور بخواهید ابزار و وسیله های سنگینی را جابه جا کنید اما همین فعالیت های خطرناک منجر به درد های مداوم گردن و مشکلات و آسیب های جدی پشت و ستون فقرات می شود . منتظر نباشید که درد و آسیب های بدنی شما را آگاه کند . به فکر سلامتی خود باشید و وسایل اضافی را از کیفتان در بیاورید و یک کیف کوچکتر فراهم کنید

بیشتر بخونید
شیطنت کردن کودک دلیل بر بیش فعالی نیست

5 – خواب کافی نداشتن

کم خوابی موجب می شود که بی حال به نظر برسیم و دچار خستگی مفرط شویم  , اما خواب ناکافی نیز منجر به تصادفات حین رانندگی , مصرف کالری بیشتر و بیماری های قلبی می شود . متاسفانه آمار و ارقام نشان می دهد که بی خوابی و اختلال در خواب به مراتب به خانم ها بیشتر آسیب می زند . البته طبق تحقیقاتی که دانشگاه میشیگان به عمل آورده خانم ها بیشتر از آقایان از خواب خود زده و به دیگران کمک می کنند . خواب بر فشار خون و حالت فیزیکی خانم ها به مراتب اثر می گذارد و شما را مجبور می کند که تلاش کنید شبی آرام و بدون دغدغه را داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا