مد و زیبایی

عوارض مژه‌ مصنوعی چیست؟

فهرست مطالب

آیا با عوارض مژه‌ مصنوعی آشنا هستید؟ اگه جز آن دسته از بانوانی هستید که از مژه مصنوعی استفاده میکنند توصیه میکنم تا انتهای مقاله با محبوب ترین ها همراه باشید تا در ادامه به طور کامل با عوارض مژه‌ مصنوعی آشنا شوید.

عوارض خطرناک استفاده از مژه مصنوعی چیست؟

 اين روزها برخي خانم‌ها در اروپا و آمريکا به تقليد از ستارگان سينما مايلند با استفاده مداوم از مژه‌هاي مصنوعي زيبايي چشمان خود را دوچندان کنند اما اين کار خطرهاي خاص خود را دارد. متاسفانه بيشتر زناني که از مژه‌هاي مصنوعي استفاده مي‌کنند، توصيه متخصصان را مبني بر اينکه اين مژه‌ها مي‌توانند محلي مناسب براي تجمع جرم و باکتري باشند، جدي نمي‌گيرد در حالي که تحقيقات نشان داده‌اند استفاده از مژه مصنوعي فرد را مستعد ابتلا به عفونت‌هاي چشمي و حساسيت مي‌کند و باعث بروز علايمي ناخوشايند از قبيل ترشحات چشمي، سوزش، خارش، تورم و ناراحتي شديد چشمي و حتي ريزش مژه مي‌شود که مطمئنا هيچ خانمي دوست ندارد دچار چنين مشکلاتي شود.
عوارض خطرناک استفاده از مژه مصنوعی
عوارض خطرناک استفاده از مژه مصنوعی

التهاب پوست پلک

 «چسب مژه مصنوعي مي‌تواند باعث التهاب پوست پلک و زمينه‌ساز اگزما و حساسيت شود، البته ممکن است اين عوارض در اولين نوبت بروز نکنند ولي فرد بعد از چند بار استفاده از مژه مصنوعي معمولا دچار مشکل مي‌شود».

واکنش حساسيتي به چسب مژه

چسب مژه مصنوعي حاوي ماده سرطان‌زاي فرمالدييد است

بیشتر بخونید
5 راه برای خشک کردن سریع لاک ناخن ها

 « محققان ژاپني با بررسي پرونده 100 زن، استفاده از مژه‌هاي مصنوعي را شايع‌ترين علت مشکلات چشمي و پلک اعلام کرده‌اند. مژه‌هاي مصنوعي حاوي فلزات سمي و مواد نگهدارنده شيميايي هستند که خود دليلي محکم براي خط کشيدن دور استفاده از آن است. توصيه مي‌کنيم اگر به لاتکس حساسيت داريد، اول مطمئن شويد چسب مژه مورد استفاده‌ حاوي اين ماده حساسيت‌زا نيست البته اين تقريبا غيرممکن است زيرا اين چسب‌ها بدون وجود لاتکس نمي‌توانند مژه را روي پلک نگه دارند. اگر نگرانيد که آيا شما هم به مواد موجود در چسب مژه حساسيت داريد يا نه، بايد به کلينيک‌هاي آلرژي مراجعه کنيد تا آنجا تست‌هاي تشخيصي برايتان انجام شود.»

<<کاشت مژه روشي بسيار دشوار است و فقط به‌وسيله متخصص پوست ومو براي افرادي که دچار سانحه و سوختگي شده‌اند، انجام مي‌شود.»

حساسیت به مژه مصنوعی
حساسیت به مژه مصنوعی

ريزش مژه‌ها

محققان دانشگاه چشم‌پزشکي بريتانيا هم هشدار داده‌اند که در صورت آسيب فشاري به پياز مژه، ممکن‌است فرد مژه‌هاي خود را براي هميشه از دست دهد.

بیشتر بخونید
نکات مهم برای داشتن ابرو های زیبا

«هرگز براي زيبايي مژه‌هاي خود دنبال روش‌هاي خطرناک نرويد و فقط از ريمل که به مراتب ارزان‌تر، ساده‌تر و در عين حال موثر است، استفاده کنيد. البته ريمل‌هاي نامرغوب هم به دليل داشتن مواد تقلبي يا تاريخ‌گذشته مي‌توانند باعث بروز حساسيت و عفونت در خانم‌ها شوند»

«با استفاده از مژه مصنوعي، مژه‌ها از تنه قطع مي‌شوند و نه ريشه ولي چون رشد مژه‌ها نسبت به ساير موهاي بدن به مراتب کندتر است.»

. بسياري از خانم‌ها فکر مي‌کنند کاشت مژه، روش موثري است و براي اين کار که هزينه زيادي هم دارد، به آرايشگاه‌ها مراجعه مي‌کنند اما  «آرايشگاه هرگز براي شما مژه نمي‌کارد، ‌فقط مژه مصنوعي را با چسبي مقاوم‌تر نصب مي‌کند. اين روش هم همان‌ خطرهاي استفاده از مژه مصنوعي را دارد و همچنين به دليل تعداد بالاي تک‌مژه‌ها و استحکام بيشتر چسب، فشار بيشتري وارد مي‌کند.

مقالات مرتبط : 

تدوین = مجله مد و زیبایی محبوب ترین ها

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا