گردشگری

۱۰ نکته کاربردی برای سفری بهتر با هواپیما

قصد سفر با هواپیما را داری؟ نمیدونی باید چیکار کنی که سفری راحت و بدون استرس داشته باشی؟ جای نگرانی نیست ما قصد داریم در این مقاله به طور کامل در رابطه با نکته کاربردی برای سفری بهتر با هواپیما صحبت کنمی. پس با مجله اینترنتی محبوب ترین ها همراه باشید.

نکات کاربردی برای سفری بهتر با هواپیما

  1. پوشیدن جوراب زخیم
  2. پوشیدن لباس راحت
  3. گذاشتن چمدان در بالای سر
  4. آب زیاد بنوشید
  5. ولخرج باشید
  6. برای تغییر دما آماده باشید
  7. کرم همراه داشته باشید
  8. صندلی کنار پنجره انتخاب کنید
  9. گاهی قدم بزنید
  10. هدفون همراه داشته باشید
نکات کاربردی برای سفری بهتر با هواپیما
نکات کاربردی برای سفری بهتر با هواپیما

1- جوراب ضخیم بپوشید!

مواردی وجود دارد که رعایت آن‌ها مطمئنا سفرهای طولانی با هواپیما را راحت‌تر خواهد کرد. این که در هواپیما راحت باشید تبدیل به یکی از چالش‌های مسافران شده است، مخصوصا برای افرادی که سفرهای طولانی را تجربه می‌کنند. اما در مطلب زیر توصیه‌هایی را خواهید دید که مربوط به وبلاگ‌های افرادی است که زیاد سفر می‌کنند و تجارب مفیدشان را در اختیار بقیه هم گذاشته‌اند. در هواپیما راحت‌تر است که کفشتان را در بیاورید. اما ممکن است خیلی‌ها با در آوردن کفششان آرامش نداشته باشند. اگر جوراب ضخیم بپوشید هم این حس را دارید که پایتان لخت نیست و هم کفشتان را در آورده‌اید که بسیار مهم است.

بیشتر بخونید
شهر تاریخی و فوق العاده دیدنی هفت گنبد

2- لباس راحت بپوشید

لباس‌ها معمولا تاثیر زیادی در حالات شما دارند و اگر لباس راحت به تن داشته باشید مطمئنا آرامش بیشتری خواهید داشت. سعی کنید لباستان کمربند سنگین یا دگمه بزرگ و … نداشته باشد.

3- قرار دادن چمدان‌ها در جایگاه مخصوص بالای سر

گاهی مردم به دلیل نگرانی کیف یا ساکی که در آن وسایل گرانبها دارند را بالای سر و در محفظه مخصوص چمدان‌ها قرار نمی‌دهند. بهتر است آنها را در جایگاه مخصوص قرار دهید و مطمئن باشید با این کار سفر راحت‌تری خواهید داشت.

جایگاه مناسب چمدان در هواپیما
جایگاه مناسب چمدان در هواپیما

4- آب زیاد بنوشید

یا چند بطری آب از فرودگاه بخرید یا از خانه با خود بیاورید و در هنگام پرواز آب زیاد بخورید. مطمئن نباشید که غذاهای هواپیما شما را سیر می‌کند و بهتر است با خود اسنک هم همراه داشته باشید.

5- ولخرج باشید

مخصوصا برای سفرهای طولانی اگر توانش را دارید ولخرج باشید. اگر لازم است پولی اضافی برای صندلی‌های بهتر بپردازید حتما این کار را انجام دهید. جاهایی را انتخاب کنید که خوابیدن در آن راحت‌تر است.

بیشتر بخونید
بزرگترین ساختمان مسکونی جهان + عکس

6- برای تغییر دما آماده باشید

همیشه یک کت پشمی در هواپیما همراه داشته باشید که پوشیدن و نپوشیدن آن تغییر زیادی در دمای بدنتان ایجاد می‌کند. با این کار همیشه برای تغییر دما آماده هستید.

انتخاب بهترین صندلی در هواپیما
انتخاب بهترین صندلی در هواپیما

7- کرم همراه داشته باشید

در هواپیما همیشه هوا خشک است و این باعث می‌شود صورت خیلی‌ها خشک شود. بهتر است همیشه کرم یا لیپ استیک همراه داشته باشید و صورتتان را چرب و مرطوب کنید.

8- صندلی کنار پنجره انتخاب کنید

اگر بتوانید کنار پنجره بنشینید بهتر است چون همیشه تماشا و عکاسی از بلند شدن و نشستن هواپیما دیدنی است. می‌توان حتی از مناظر بیرون با گوشی هم عکاسی کرد.

9- گاهی قدم بزنید

حتما می‌دانید که نشستن طولانی مضر و راه رفتن برای بدن مفید است. پس مخصوصا در پروازهای طولانی سعی کنید کمی در هواپیما قدم بزنید و راه بروید.

داشتن هدفون در سفر
داشتن هدفون در سفر

10- هدفون همراه داشته باشید

استراحت کردن در هواپیما بسیار مهم است و باعث می‌شود وقتی به مقصد رسیدید آرامش بهتری داشته باشید. برای استراحت نیاز به محیط آرام و ساکت است و قراردادن هدفون روی گوش می‌تواند باعث شود سکوت بهتری برقرار شود.

 

همچنین بخوانید:

تدوین : مجله گردشگری محبوب ترین ها

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا