گردشگری

پل معلق پیرتقی در اردبیل کجاست؟ + عکس

اگر سمت خلخال و اردبیل رفتین توصیه میکنم حتما سری به پل معلق پیرتقی در اردبیل بزنید… آخر هر هفته پل معلق پیرتقی در اردبیل «پیرتقی» واقع در دره های عمیق و زیبای شهر هشتجین از توابع خلخال شاهد ماجراجویی و عاشقان زندگی در اوج هیجان است. با محبوب ترین ها همراه باشید تا با این منطقه گردشگری بیشتر آشنا شوید.

آدرس پل معلق پیرتقی در اردبیل

پل معلق پیرتقی در اردبیل بر روی رودخانه غزال اوزن در جاده اردبیل – سرچم در 10 کیلومتری شهر هشتجان واقع شده است. سال 1388 و به طور کامل برای تردد خدمه کارگاه سد پیرتقی طراحی و ساخته شد که اخیرا مورد استفاده مسافران قرار گرفته است. به دلیل استفاده محدود، ممکن است از نظر تعداد رهگذر ایمن نباشد.

 

پل معلق پیرتقی در اردبیل
پل معلق پیرتقی در اردبیل

گردشگری در پل معلق پیرتقی در اردبیل

اگر قصد سفر برای لذت بردن از آب و هوای خوب و ماجراجویی در طبیعت باستانی و همچنین هیجان دیدن یک پل بلند و معلق را دارید پس در استان اردبیل در شمال غربی کشور عزیزمان هستید و نیازی به سفر به خارج از کشور نیست. پل معلق پیرتقی در اردبیل به ارتفاع 60 متر و طول 165 متر و عرض یک متر بهترین مکان برای شماست.

یکی از نقاط بی شمار استان اردبیل پل معلق پیرتقی در اردبیل است که در دره های عمیق و زیبای شهرستان هشتجان در شهرستان خلخال واقع شده و محل تلاقی دو رودخانه گاوی چاه و غزیل اوزن است. در روستای پرتاقی نزدیک پل تنها یک خانواده ساکن وجود دارد و اولین بار توسط محققانی که برای مطالعه منطقه و ساختن سد در طبقه پایین رفتند از آن استفاده کردند.

پل معلق پیرتقی در اردبیل
پل معلق پیرتقی در اردبیل

پل پیرتقی

از آنجایی که پل معلق پیرتقی در اردبیل در ابتدا برای مطالعه و ساخت سد ساخته شده است، برای گردشگران پرتردد استاندارد نیست. به همین دلیل مسئولان سازمان میراث فرهنگی استان به گردشگران اکیدا هشدار می دهند که از روی پل عبور نکنند.

این پل درست مانند تصاویر خطرناک ترین پل های جهان است. با طناب های بلند و درازی که میله های لرزان را به هم می چسباند و از دره های عمیق می گذرد. همه ساله افراد زیادی برای دیدن این لحظه جذاب به هشتجان می آیند. در اینجا به معرفی اجمالی هشت شهر می پردازیم.

بیشتر بخونید
7 تا از ضروری ترین وسایل طبیعت گردی یک روزه در عید و تابستان

راه پل معلق پیرتقی

راحت ترین راه برای رسیدن به این مکان، رفتن از خلخال به سمت چهارراه سرچم است، پس از خروج از شهر کیوی و چهارراه فیروزآباد، 12 تونل پیش روی شماست، قهوه خانه ای در سمت راست بین تونل شماره 9 و 10 قرار دارد. که یعنی یک جاده خاکی با آن موجود است.

پل معلق پیرتقی در اردبیل
پل معلق پیرتقی در اردبیل

در این جاده خاکی حدود 300 متر با ماشین بروید. درختی با یک فواره را می بینید که می توانید ماشین خود را در آن پارک کنید و بقیه راه را پیاده روی کنید.

یک پیشنهاد ویژه

اگر از پل پیرتقی دیدن کردید حتما باید از چشمه آب معدنی پیرتقی دیدن کنید. در جاده خاکی پیر تقی یک پل بتنی ماشینی است که دو درخت تنومند به دنبال آن قرار دارد. درست در زیر دو درخت تنومند و بین چمن ها، دو چشمه در کنار هم وجود دارد که چشمه های آب معدنی پیرتقی است. این چشمه ها بهترین تفرجگاه طبیعی هستند که می توانید پس از یک تجربه به یاد ماندنی در آن به آرامش برسید.

 

همچنین بخوانید:

 

تدوین = مجله گردشگری محبوب ترین ها

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا