محل تبلیغ شما
دانستنی ها

ماکروفر عضو خوب آشپزخانه است یا بد ؟

 

در پخت غذا داخل ماکروفر مهم ترین نکته اطمینان از پخته شدن کامل غذاست . غذا زمانی پخته است که مرکز ترین نقطه آن کاملا داغ شده باشد .

 

ماکروویو _ البته اسم درست آن ماکروفر بوده و از تکنیک ماکروویو در ساخت آن استفاده شده است _ پیش از اینکه توسط عروس خانم ها برای تکمیل کلاس جهیزیه شان کشف شود , در جنگ جهان دوم , به عنوان اساس رادار برای جهت یابی و تشخیص مکان هواپیماهای دشمن در نبردهای طولانی کشف و مورد استفاده قرار گرفت اما داستان از چه قرار بود ؟ در سال 1945 میلادی به طور اتفاقی یک مهندس آمریکایی به نام ” پرسی لی بارون اسپنسر ” که در زمینه ساخت ابزار رادار کار می کرد , متوجه شد شکلات که در جیبش بوده آب شده است . او با بررسی بیشتر دریافت امواج ماکروویو باعث ایجاد این گرما و آب شدن شکلات در جیب او شده است . بعد از آن اولین اجاق ماکروویو یا ماکروفر خانگی ساخته شد . حالا ماکروفر دیگر خیلی با کلاس نیست چون در اغلب خانه ها پیدا می شود . شاید اصلا هم از آن استفاده نشود . به همین دلیل می خواهیم یک بار دیگر گرد و غبار زمانه را از روی ماکروفرهای دکوری برداریم و ببینیم این دستگاه اصلا به چه دردی می خورد و استفاده از آن خوب است یا بد ؟

گروه های در خطر

اگر فرض را بر این بگذاریم که اشعه ماکروفر هیچ خطری ندارد , بنابراین گروه های در خطر هم نداریم . به این ترتیب برای پختن یا گرم کردن غذای همه گروه های از کوچک و بزرگ می توان از این وسیله استفاده کرد اما اگر نگران اشعه آن باشم , اصلا باید استفاده از آن را کنار بگذارم اما بهتر است غذای گروه ها با ماکروفر تهیه یا گرم نشود :

زنان باردار : به هر حال اشعه است و می تواند اثراتی مخرب روی جنین داشته باشد .

نوزادان و کودکان : این گروه ها نیز جزء گروه ها خاص محسوب می شوند به این دلیل که بدن آنها می تواند به سرعت تحت تاثیر هر عامل محرک قرار گیرد .

بیماران : ضعف سیستم ایمنی در بیماران به ویژه افراد مبتلا به بیماری های سخت , آنها را در برابر عوامل مانند امواج و … ضعیف می کند .

اثر روی غذا : زمان که مولکول ها غذا , به ویژه اگر آبدار باشند , با سرعتی که به آن اشاره شد , شروع به حرکت کنند , به سرعت گرم می شوند . علت آن هم ساییده شدن سریع این ذره ها به یکدیگر است . بنابراین اشعه ایجاد شده توسط مولد این دستگاه , به طور مستقیم روی مولکول ها غذا اثر می گذارد .

موج و غذا

درباره این دستگاه , پخت غذا و مساله “امواج ” و تاثیر آن روی سلامت بدن مطرح است . هر چند سازندگان این دستگاه معتقدند اشعه آن به سلامتی آسیب نمی رساند اما باید درباره آن به چند نکته اشاره کرد .

جای سئوال دارد

درباره خوب و بد استفاده کردن از ماکروفر دو نظریه وجود دارد ; برخی معتقدند تماس اشعه با غذا می تواند سلامت را تهدید کند .

به همین دلیل هم توصیه می کنند زمانی که ماکروفر روشن است , حداقل یک متر از آن فاصله بگیریم اما گروه دوم عقیده دارند امواج ماکروفر نیز مانند امواج تلفن همراه و … بوده و تاثیر منفی روی سلامت ما ندارند . علاوه بر اینکه معتقدند اگر ماکروفر با اصول صحیح طراح شده باشد , موجی به بیرون نشت نکرده و در نتیجه خطرساز نیست اما گروه اول در مقابل به تاثیر مستقیم اشعه روی غذا اشاره کرده و معتقدند این تاثیر خطرساز است . در واقع پژوهشگران نیز به پاسخ درستی درباره استفاده یا عدم استفاده از ماکروفر نرسیده اند !

زمینه تولید حرارت

داخل ماکروفر یک نوسان ساز و یک مولد موج قرار دارد . امواج با طول موج کوتاه توسط نوسان ساز ایجاد می شوند . این وسیله چیزی حدود 300 مگاهرتز یعنی 300 میلیون بار در ثانیه نوسان ایجاد می کند . همین نوسان ها , باعث گرم شدن غذا می شود .

چند نکته ماکروفری

رعایت فاصله : بعد از روشن کردن ماکروفر , بهتر است کنار آن نایستید و فاصله یک متر را رعایت کنید .

سلامت غذا : برای حفظ سلامت غذا حتما از ظرف های ویژه ماکروفر استفاده کنید .

حفظ کیفیت : برای این که غذا خشک نشده و ترکیب های تغذیه ای آن حفظ شود , در ظرف را ببندید و سپس آن را داخل ماکروفر بگذارد .

ادویه کمتر : از نمک و فلفل کمتر برای پخت غذا استفاده کنید تا غذا آب خود را از دست نداده , خشک نشود .

مسدود نکنید : منفذهای طبیعی دستگاه را که برا خروج گرماست , نپوشانید . فاصله ماکروفر را از هر طرف به اندازه لازم با دیوار یا کابینت در نظر بگیرید . روی دستگاه هم چیزی نگذارید .

یک لحظه صبر : غذای پخته شده در ماکروفر نیاز به یک زمان کوتاه توقف بعد از پختن دارد . بنابران بعد از بیرون آوردن غذا از ماکروفر بگذارید برای دقائقی غذا داخل همان ظرف به صورت در بسته بماند .

بسته به وضعیت غذا : مواد غذایی ای که متراکم هستند باید در زمان طولانی و حرارت کمتر بپزند .

از گذاشتن مواد غذایی در بسته مثل تخم مرغ و کنسروها در ماکروفر خودداری کنید . در غیر این صورت منتظر انفجار باشد !

 

  • تدوین : محبوب ترین مجله دانستنی ها
  • منبع : کلیشه
رای post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا