سبک زندگی

چگونه مادر شوهر خوب باشید !؟

آیا شما مادر شوهر خوب هستید؟ مطمئن نیستید که چطور باید این کار را انجام دهید ؟ به عروس خود علاقه ندارید ؟ قبل از این که مرتکب اشتباهی شوید که موجب به وجود آمدن یک مشکل دائمی شود , از نکات خطرناک زیر پرهیز کنید ! اگر این فهرست باب میل شما نیست , به یاد داشته باشید هر آنچه بکارید همان را درو می کنید . بذری را بیفشانید که سال ها آرامش را برای روابط خانوادگی شما به همراه داشته باشد ! آیا عروس شما نباید با شما کنار بیاید ؟ بله! اما برای او هم موضوعاتی هست که باید بخواند , تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که عقاید و شما اعمال خودتان را انتخاب کنید .عاقلانه انتخاب کنید .

1- بدانید عروس شما هم یک انسان است

این که واضح است اما بعضی از مادرشوهرها این کار را نمی کنند . عروس شما , انسانی با علایق , سوابق و سنت های خودش است . او تجاربی دارد که شما هرگز نداشته اید , او چیزهایی را می داند که شما هرگز نمی دانستید . به عنوان یک فرد بزرگسال , این حق را دارد که با او احترام برخورد شود . شما مادرشوهر او هستید و اگر می خواهید با شما با مهربانی و احترام برخورد کند , باید خودتان اول این مساله را رعایت کنید .

2- قبول کنید که شما پدر یا مادر او نیستید

اگر دوست دارید در حق او مادری کنید دست نگه دارید . مرحله یک را دوباره بخوانید ! عروس شما همچنین به واسطه سال ها دلبستگی وکمک دو جانبه , رابطه خاصی با مادرش دارد . قرار نیست اوهمان احساس را نسبت به شما داشته باشد . به دنبال برقراری یک رابطه محترمانه و خوشایند دوجانبه باشید . شاید اگر شما بذر عشق را بکارید , این اتفاق خود به خود رخ می دهد . ستاره های بخت خود را بشمارید و با عروس خود با عشق و توجه برخورد کنید . به یاد داشته باشید که شما یک فرصت طلایی پیدا کرده اید و کلمات آزار دهنده شما ممکن است یک عمر در ذهن او باقی بماند .

3- انگیزه های خود را کشف کنید

آیا عروس خود را نقد می کنید ؟ آیا آرزو می کنید کاش او یک جور دیگر بود ؟ آیا عقاید و طرز لباس پوشیدن او ایراد دارد ؟ آیا خیلی تجملاتی یا شلخته است ؟ سرگرمی های او مسخره اند ؟ در این باره فکر کنید . چرا احساس می کنید که باید او را مورد قضاوت دهید ؟ آیا خودتان دوست دارید کسی شما را اینطور مورد قضاوت قرار دهد ؟ بسیاری از افراد آگاه و باهوش هم وجود دارند که طرز لباس پوشیدن , عقاید و علایق شما را نامناسب می دانند . زندگی کنید و بگذارید آنها هم زندگی کنند قضاوت کردن دیگران و تلاش برای نقد آنها به منظوری برتری یافتن بر آنها , مشکل شماست که به خود شما بر می گردد . خوب است به یاد داشته باشید اگر حرف بد  یا نامناسبی به عروس خود بزنید , او نیز با پسر شما چنین رفتاری را خواهد داشت . نه تنها احترام عروس خود , بلکه فرزندتان را نیز از دست می دهید .با وجود این که گمان می کنید نظر پسرتان به شما بی قید و شرط است , آیا باز هم واقعا می خواهید ثابت شود که شما اشتباه می کنید ؟ همه می دانند که در کدام موقعیت ها پسر خانواده به جای مادر از همسرش طرفداری می کند .

بیشتر بخونید
8 طرز فکر اشتباه والدین در تربیت فرزندان

4- رازها را مخفی نگه دارید

تحت هیچ شرایطی شایعه درست نکنید . شگفت زده خواهید شد از اینکه بدانید چند وقت یک بار این شایعه ها به گوش فرد مورد نظر می رسد , به خصوص اگر در درون خانواده یا دوستان و اقوام مشترک هر دو طرف باشد . اگر به سراغ کسی بروید که شایعه درست کنید , موقعیتی را فراهم می آورید که در آن , پسر شما که البته با عروستان پیوند برقرار کرده , احتمالا احساس نزدیکی کمتری با شما خواهد داشت و کمتر به دیدن شما خواهد آمد . اگر در میان اقوام مشترک هر دو طرف شایعه پرانی کنید , خانواده را از هم می پاشید . چرا می خواهید این کار را بکنید ؟ اگر بین اعضای خانواده , دوستان واقوام شایعه درست کنید , هرگز به شما اعتماد نخواهند کرد حتی اگر هیچ نکته منفی درباره عروستان به آنها نگفته باشید , زیرا رفتار نامناسبی از خود نشان داده اید . روزی که عروس شما با اعضای خانواده , دوستان و اقوام مشترک هر دو طرف روبه رو شود چطور ؟ چه اتفاقی می افتد وقتی او بشنود که درباره اش چه گفته اید ؟ این اتفاق بالاخره می افتد . اگر شایعه پراکنی و انتقاد کنید , موقعیتی را ایجاد می کنید که برای شما عواقب منفی به دنبال خواهد داشت .

5- یادتان باشد پسرشما دیگر بزرگ شده است

بعضی از مادران فکر می کنند پسرشان هنوز کودک است و همسر آنها مادر جدیدشان است . پسر شما این خانم را سنجیده انتخاب کرده است . آیا انتخاب او از نظر شما غلط است ؟ به یاد داشته باشید او یک مرد است و نیازهایش را با شما در میان نمی گذارد اما با این وجود این نیازها وجود دارند . شاید بعد از بزرگ شدن در یک خانه ساکت , او بخواهد با یک خانم اجتماعی ومردمی زندگی کند . شاید او کسی رابخواهد که درآمد خوبی داشته باشد یا چگونگی ابزار علاقه ومحبت آن خانم را دوست داشته باشد . شاید از تصمیم گیری بیزار است چون مشغله زیادی دارد و می خواهد همسرش با ماشین بیرون برود تا او بهتر بتواند به مسائل دیگر فکر کند . شاید او شما را آنقدر دوست دارد که می خواهد با خانمی شبیه شما ازدواج کند ! فقط به خاطرداشته باشید که او ممکن است نیازهای خود را به طریقی برآورده کند که شما آن را نبینید یا درک نکنید .

بیشتر بخونید
12 راه ماساژ درمانی را بشناسید!

6- به هوش عروس خود توهین نکنید

در حالی که شاید شما فکر کنید او نادان است , این احتمال هم وجود دارد که واقعا چنین نباشد . روی هم رفته اوآنقدر باهوش بوده که پسرشما را به همسری انتخاب کرده است . همچنین زمانی که اعضای خانواده یا دوستان منتظر عملکرد یا کاری از جانب عروستان هستند , به جای او صحبت نکنید . شاید متوجه سهم او از این خانواده نباشید , اما پسر شما متوجه است و هیچ چیز مانند رفتار نامناسب , آنها را از شما نمی راند .

7- تعطیلات ! همیشه مشکل بوده است

اگر برنامه ای دارید , بگذارید عروستان پیشاپیش از آن اطلاع داشته باشد. تحت هیچ شرایطی درباره برنامه او پرس و جو نکنید . فقط بگذارید او بداند چه برنامه ای دارید و زمان آن چه موقع است تا بتواند تصمیم بگیرد با پسرتان در برنامه مورد نظر شما شرکت کند یا نه . به یاد داشته باشید که ممکن است عروس شما به خانواده خودش گفته باشد که به سراغ آنها می رود . برای احترام گذاشتن به خانواده اش , کار او را راحت کنید . او قدرشناس این رفتار شما خواهد بود .

8- زمانی که تردید دارید

عروس خود را یک دوست خوب بدانید . دوستان واقعی  علی رغم تفاوت ها با یکدیگر با مهربانی , احترام و سازگاری رفتار می کنند . اگر مطمئن نیستید که چگونه باید به موقعیت مورد نظر واکنش نشان دهید , از خودتان بپرسید اگر به جای عروس شما یک دوست نزدیک بود چه کار می کردید .

9- دوره زمانه عوض شده است

بعضی از مادر شوهرها فکر می کنند عروسشان باید همیشه در تمام مراسم خانوادگی شرکت داشته باشد و مادرشوهرش را همراهی کند . از این گذشته اومجبور است این کار را بکند , درست است ؟ غلط است ! بیشتر خانم های جوان آن اجباری را که مادرشوهر احساس می کند حس نمی کنند . آنها دوستان خودشان را دارند , علاقه مندی های خودشان را دارند ,و روابط مختلفی که اختیاری به نظر می رسد . این که بایدی در هر کار هست یا نه مساله دیگری است . امروزه این گونه است وخوب است که این را به خاطر داشته باشید .

10- خوش به حال شما مادرشوهرها !

شما مبارزه سختی را در پیش دارید و سخت است که ببینید پسرتان با خانم دیگری ادامه می دهد . اما مادر شوهرهای دوست داشتنی , آرام و خوش رفتار گنجینه باارزشی هستند , موهبتی نه تنها برای عروس خودشان بلکه برای تمام خانواده . به یاد داشته باشید که برای برقراری یک رابطه خوب با عروس خود , به تمامی مواردی که در بالا عنوان شد توجه کنید. موفق باشید !

  • تدوین : گروه محبوب ترین مجله سبک زندگی
  • منبع : کلیشه
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا