سبک زندگی

علت استرس در کودکان

علت استرس در کودکان

استرس قابل سرایت است استرس از والدين يا کسانی که مراقب کودک هستند به کودک منتقل مي‌شود

 

علت استرس در کودکان چیست؟

ممکن فکر کنيد با وجود استرس‌هاي گوناگوني که در طول روز به شما وارد مي‌شود؛ کودکان‌تان از اين استرس‌ها در امان مي‌مانند، اما برخلاف اين تصور، استرس‌‌هاي روزانه شما بر اطرافيانتان هم تاثير مي‌گذارد.

 بررسي های جديد نشان مي‌دهد که استرس از والدين يا مراقبان کودکان به کودکان‌ منتقل مي‌شود. اين بررسي نشان مي‌دهد کودکان حتي در سن يک‌سالگي پاسخ‌هاي استرس مادرشان مانند افزايش ضربان قلب را بازتاب مي‌دهندو يک بررسي ديگر هم نشان داد که استرس والدين با افزايش وزن در کودکان کم‌سن ارتباط مستقيمي دارد.اما والدين چه کار مي‌توانند بکنند؟ راهي معجزه‌آسا براي ناپديدشدن استرس وجود ندارد، اما به گفته کارشناسان بهترين کار اين است که ياد بگيريد چطور با استرس کنار بياييد.

کودکان فراگيري بسيار بالايي دارند، اگر شما بتوانيد با استرس‌تان کنار بياييد، آنها متوجه مي‌شوند که فاجعه‌اي رخ نداده است و استرس چيزي است که شما مي‌توانيد از پس آن برآييد.

بیشتر بخونید
چگونه مادر شوهر خوب باشید !؟

يک بررسي ديگر به‌وسيله انجمن روانشناسي آمريکا نشان مي‌دهد که 20 درصد از کودکان در معرض استرس مداوم هستند. براي اينکه دريابيد کودک‌تان دچار استرس است يا نه، مي‌توانيد به اين سوالات پاسخ دهيد:

  1. آيا کودک‌تان زودتر از حد معمول ‌روحيه‌اش را مي‌بازد؟
  2. آيا خستگي، تحريک‌پذيري، سردرد و دل درد کودک‌تان بيش از حد معمول شده است؟
  3.  آيا کودکتان شب‌ها خوابش نمي‌برد يا با وحشت از خواب
  4.  آيا کودک‌تان زياد خشمگين مي‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا