مد و زیبایی

جراحی زیبایی و اعتماد به نفس

جراحی زیبایی و اعتماد به نفس

جوان‌سازي پوست مي‌تواند راهي براي تقويت روحيه افراد در سنين بالا باشد اما بايد ياد بگيريم که نگاه درستي به خودمان داشته باشيم

آیا جوان‌سازي پوست مي‌تواند اعتماد به نفس افراد را بالا ببرد؟

متاسفانه يا خوشبختانه يکي از بحث‌هايي که در خارج از کشور هم خيلي مطرح است، بحث افزايش آمار انجام دادن اعمال جراحي مختلف براي زيبا و جوان‌تر شدن پوست در خانم‌هاي ايراني است! شايد جالب باشد بدانيد که به همين منظور، چند سال قبل يکي از مجلات معروف خارجي چند خبرنگار را به ايران فرستاده بود تا با متخصصان پوست و خانم‌هاي ايراني گفت‌وگو کند و دليل اين علاقه فراوان به زيبا و جوان شدن پوست صورتشان را بپرسند. يکي از جراحان پلاستيک به آن خبرنگار گفته بود که مردم از ما مي‌خواهند تا جوان و زيبايشان کنيم و ما هم اين کار را انجام مي‌دهيم! به همين خاطر خبرنگار خارجي تصميم گرفته بود که با يک روان‌شناس ايراني هم صحبت کند تا دليل اشتياق فراوان ايرانيان را به جراحي‌هاي زيبايي متوجه شود و او من را براي اين مصاحبه انتخاب کرد. حالا من جوابي را که آن روز به آن خبرنگار گفتم، در پاسخ به سوال شما که چرا اين‌قدر خانم‌هاي ايراني علاقه دارند زيباتر و جوان‌تر از آنچه که هستند به نظر برسند و آيا جوانسازي پوست راهي براي بالا بردن اعتماد به نفس و تقويت روحيه افراد هست يا نه، مي‌گويم.

  • اولين نکته‌اي که بايد به آن اشاره کنم اين است که زيبا بودن و زيبا به نظر رسيدن بخشي از دغدغه ذهني همه افراد را به خود اختصاص داده است و حس زيبادوستي، يک حس ذاتي است. اما اينکه چرا اين حس بين خانم‌هاي ايراني خيلي قوي عمل مي‌کند به احتمال زياد به خاطر نوع پوششي است که زنان ما دارند. خيلي‌ها فکر مي‌کنند که چون به خاطر حفظ حجاب و پوشيده بودن موهايشان، چهره اولين عضوي است که در برخورد با ديگران به چشم مي‌آيد، پس بايد چهره‌شان زيباترين و بدون عيب‌ونقص‌ترين عضو از بدنشان باشد تا ديگران قضاوت بدي درباره آنها در نگاه اول نداشته باشند. بنابراين زيبا و جوان کردن صورت با انجام دادن کارهاي مختلفي مانند جراحي پلاستيک، تزريق بوتاکس، ليزردرماني و … مي‌تواند براي مدتي باعث بالا رفتن اعتماد به نفس افراد و حتي تقويت روحيه آنها به خصوص در سنين بالا شود. اما ناگفته نماند که اين افزايش اعتماد به نفس در بيشتر مواقع آني است و پس از مدت کوتاهي از بين مي‌رود. البته گاهي اوقات از بين رفتن اعتماد به نفس پس از اعمال جراحي زيبايي و حتي ابتلا به افسردگي و ناراحتي‌هاي رواني مي‌تواند به دليل اشتباه بيمار در انتخاب پزشکش باشد.
بیشتر بخونید
لیفت ۸ نقطه صورت

اگر کسي که مي‌خواهد اعمال زيبايي يا جوان‌سازي پوست را انجام بدهد، متخصص خوبي و کاربلدي پيدا نکند و به نتيجه دلخواهش نرسد و تازه از چيزي که بوده، بدتر هم بشود، مسلم است که روحيه‌اش نه تنها تقويت نمي‌شود بلکه به مرور زمان، افسردگي و عدم اعتماد به نفس به خاطر افتادگي پوست و به هم خوردن فرم اصلي چهره هم به سراغش مي‌آيد! از طرف ديگر، کسي که مي‌خواهد همواره ظاهري زيبا، جذاب و البته جوان داشته باشد، بايد درمان‌ پوستش را ساليان سال ادامه دهد و مدام در پي درمان‌هاي نگهدارنده و ترميمي باشد. نکته ديگري که بد نيست در اينجا به آن اشاره کنم هم اين است که خيلي‌ها زبان بدن خودشان را به خوبي نمي‌شناسند و اين مساله، باعث پايين آمدن اعتماد به نفس‌شان مي‌شود. اين افراد بايد براي تقويت قدرت زبان بدن و ارتباط برقرار کردن با ديگران از اين طريق، پيش مشاور بروند و تنها در زيبا و جوان کردن ظاهرشان براي افزايش اعتماد به نفسشان نباشند.

  • در واقع، درست است که جوان‌سازي پوست مي‌تواند راهي براي تقويت روحيه افراد در سنين بالا باشد اما بايد ياد بگيريم که نگاه درستي به خودمان داشته باشيم و هر مرحله از زندگي‌مان را با زيبايي‌هاي همان مرحله بپذيريم!
بیشتر بخونید
۸+۱ اشتباه رایج خانم‌ها موقع خرید لباس خواب!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا