محل تبلیغ شما
پوست و مو

جای جوش درمان قطعی ندارد

نوین‌ترین روش‌های درمانی رفع جای جوش، مانند لیزر نیز صد درصد جای جوش را از بین نمی‌برد.

جای جوش درمان قطعی ندارد

دکتر محمد رضوانی در گفت‌و‌گو با فارس درمورد راهکارهای از بین بردن جای جوش خاطرنشان کرد: درمان جای جوش معمولا باید در مرحله‌ای انجام گیرد که فرد درحال جوش زدن مداوم نباشد زیرا برخی افراد قبل از اینکه به فکر درمان جوش باشند می‌خواهند سریع جای جوش بهبود یابد. وی دستکاری و تخلیه جوش صورت را عاملی در ایجاد چاله‌های روی پوست عنوان کرد و گفت: استفاده از کرم‌های لایه‌بردار می‌تواند برای بهبود جای آکنه بسیار کمک‌کننده باشد اما روش‌های کمک درمانی دیگری از سال‌ها پیش بسیار مؤثر بوده است.

استفاده از روش ساییدن با نمک (salt ablation) یکی از درمان‌های قدیمی در صد سال اخیر برای از بین بردن جای جوش بوده که دکتر رضوانی به آن اشاره کرد و گفت: در این روش نمک را روی پوست می‌ریختند و با سمباده‌های مخصوص پوست را می‌ساییدند که تا 10 سال پیش این روش کاربرد داشت.

رضوانی با اشاره به اینکه پیلینگ به مرور یکی دیگر از روش‌های از بین بردن جای جوش محسوب شد افزود: در این روش با استفاده از اسیدهای مخصوص تا حد زیادی جای جوش از بین می‌رود اما ضعف این روش در این است که میزان تأثیرگذاری ناشی از اسید روی پوست و فعل و انفعالاتی که صورت می‌گیرد دست پزشک نیست و حتی ممکن است لک‌هایی روی پوست بر جا بگذارد. میکرودرم روش دیگری است که این متخصص پوست و مو به افرادی که پوست گندمگون یا سبزه دارند توصیه کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا