سلامت بدنسلامت زنان

ترک و درمان خودارضایی

روش های معجزه آسا برای ترک و درمان بیماری خودارضایی ...

خودارضایی یک جور بیمار و اعتیاد است که باید از آن دوری کنید اما اگر دچارش شدید باید فورا به فکر ترک و درمان خودارضایی باشید. اما مسئله ایی که همیشه وجود دارد این است که چه چیزی باعث میشود تا شخصی چه خانم چه آقا به سمت خودارضایی میروند؟ پیامدهای خودارضایی چیست؟ و …

امروز در این مقاله در مجله محبوب ترین ها قصد داریم تا در رابطه با ترک و درمان خودارضایی صحبت نمایم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

همانطور که گفتیم خودارضایی نوعی اعتیاد است که ترک آن برای شخص بیمار سخت است. شخصی که به خودارضایی معتاد میشود بعد از گذشت زمان دچار اختلالات روحی و روانی و جنسی میشود. اگر شما هم دچار خودارضایی شده اید بهتر است تا به دنبال راه های ترک و درمان خودارضایی باشید.

یكي از آسیب هاي جدي اي كه امروزه براي جوانان عزیز به خصوص در وضعیت فعلي جامعه و دشوار بودن امر ازدواج به وجود آمده است، عادت به خودارضایي است. در زمینه درمان این عادت ناپسند، باید عرض كنیم كه تنها راه درمان واقعي آن, ازدواج است. كمكي كه اكنون از دست ما بر مي آید دادن یك سري اطلاعات در زمینه گناه بودن, آثار و عواقب این عمل نا شایست و روش هاي کنترل و درمان است. این خود شما هستید كه با عزمي راسخ به مبارزه با این انحراؾ جنسي خواهید پرداخت. امیدواریم به زودي وسایل ازدواج شما فراهم گردد و شما از این نظر خاطرتان آسوده شود.

خود ارضایی چیست؟

اما منظور از خودارضایی چیست؟ در واقع خود ارضایی یک راه برای ارضای نیاز های جنسی با استفاده از ابزار های جنسی که توسط خود فرد انجام میشود گفته میشود.

در این روش شخص خودش سعی دارد تا خود را تحریک کند و سپس خود را نیز ارضا کند. به گفته محققان خودارضای در زنان کمتر از مردان است. دلایل بسیاری برای خودارضایی وجود دارد که در هر سنی متفاوت است اما شایع ترین دلیل کشش به سمت خودارضایی، نداشتن شریک و همسر و یا به خوبی ارضا نشدن نیاز ها توسط همسر.

ترک فوری خودارضایی
ترک فوری خودارضایی

چرا باید خود ارضایی را ترک کنید؟

 1. ضعیف شدن بدن
 2. از دست دادن پروتئین و کلسیم
 3. بوجود آمدن مشکلات عصبی و اضطراب زیاد
 4. خواب آلودگی و خستگی
 5. پرخاشگری
 6. کم شدن اعتماد بنفس
 7. بوجود آمدن ناراحتی های روحی و روانی و جنسی
 8. افسردگی و عذاب وجدان
 9. کم شدن بینایی
 10. پیدایش احساس گناه

راه های ترک و درمان خودارضایی چیست؟

در ابتدا خود شخص باید بخواهد تا از شر این بیماری خلاص شود تا بتواند کامل آن را ترک کند اما ما در اینجا راه های را برای ترک و درمان خودارضایی آورده ایم :

 • خود را سرگرم و متمرکز کنید
 • خلاقیت
 • ورزش کردن
 • تغذیه سالم
 • پیدا کردن یک سرگرمی جدید یا آموزش مهارتی جدید
 • کارهای داوطلبانه
 • خواب خود را تنظیم کنید
روش های درمان خودارضایی
روش های درمان خودارضایی

اما تنها این راه ها کافی نیست. شما باید یک برنامه برای خود داشته باشید تا بعد از ترک خودارضایی دیگه به سمت آن نروید. راه کار چیست؟

 1. حتما قبل از خواب خود را خسته نماید تا به چیزی جز خواب فر نکنید.
 2. برای حمام رفتن خود زمان محدود بگذارید تا از آن زمان بیشتر طول نکشد.
 3. هنگام استحمام با دوش آب سرد خود را بشویید.
 4. سعی کنید دایره دوستای خود را بیشتر نماید تا کمتر تنها بمانید.
 5. سعی نماید تا در خانه کمتر تنها بمانید.
 6. پیاده روی روزانه را در برنامه خود حتما بگذارید.
 7. به هیچ وجه سمت فیلم های پورن نروید. ترک یکدفعه آن بسیار سخت است اما باید شروع نمیاد شما میتوانید.
 8. سعی کنید از رمان هایی که دارای صحنه های جنسی هست بپرهیزید.

دلایل ترک نکردن خودارضایی چیست؟

 • دور بودن از محیط های اجتماعی و انزوا
 • تنها بودن در منزل
 • افسردگی و خلق پایین
 • سرد مزاجی همسر و ضعف در برقراری رابطه جنسی مناسب
 • تماشای فیلم های پورن
 • خواب نامناسب
 • ذهنیت نادرست درباره عوارض خود ارضایی

فروید، “پدر” علم روانکاوی، بر این باور است که برقراری رابطه جنسی در انسان از دو خواستگاه متفاوت نشات می گیرد. رویکرد اولیه ؼریزی یا فیزیولوژیک است و دیگری پی آمد ماهیت نفسانی عاطفی انسان است. با در نظر گرفتن دیدگاه فیزیولوژیک، رابطه ی جنسی در نتیجه رشد ویژگی های ابتدایی جنسی در افراد ایجاد می شود. به عبارت دیگر انسان ها زمانی که از نظر جسمی به رشد کافی میرسند، آمادگی برقرای ارتباط جنسی را پیدا می کنند. )این دوران که بلوغ نام دارد، در خانم ها در سن 18 سالگی و در آقایون در سن 21 سالگی به آخرین مرحله ی خود می رسد .) در طول 7 سال ابتدایی زندگی، نیروی جنسی در یک پسر بچه در تمام قسمت های بدن او توزیع می شود. از 7 تا 14 سالگی، نیروی جنسی به اعضای جنسی منتقل می گردد ) در آقایون بیضه ها و در خانم ها تخمدان( در این زمان تفاوت های ظاهری میان جنس مذکر و مونث پدید می آید . در مردان استخوان ها قدری درشت تر شده و بدن عضلانی تر می شود، و به تدریج تن صدای آنها تؽییر پیدا می کند.

البته باید توجه داشت که این تغییرات با گذر زمان تکمیل می شوند. شروع این تؽییرات حاکی از ابتدای سن بلوغ است. پس از آن منی و به مشابه آن اسپرم تولید می شود، ولی اسپرم ها در این زمان به بلوغ کامل نرسیده اند. بر اساس پژوهش های پزشکی، محققین بر این باورند که اسپرم ها در سن 18 سالگی شروع به بالػ شدن می کنند و در سن 21 سالگی مرحله ی بلوغ آنها تکامل پیدا می کند.

در این زمان رشد بیضه ها و ؼدد مترشحه داخلی بدن نیز به آخرین حد خود می رسد . ارتباط میان غدد جنسی و غدد درون ریز در ارگانیسم بدن انسان 7 ؼده مترشحه داخلی وجود دارد. هر یک از این ؼدد هورمون های متفاوتی را ترشح می کنند که پیام های مختلفی را به اعضای دیگر منتقل میسازند.

این ؼدد مسئول تنظیم و تعدیل عملکردهای مختلؾ بدن از جمله رشد، فشار خون، دمای بدن، میزان کلسیم، شکر، فسفر، و از همه مهمتر عملکرد جنسی افراد هستند. زمانی که هر یک از این ؼدد به نحوی قادر به نشان دادن واکنش درست از خود نباشند، بدن ممکن است با انواع و اقسام مختلؾ اختلالات مواجه شود. به همین دلیل است که برخی از افرادی که در ؼدد خود با اختلال روبرو می شوند، باید با استفاده از هورمون های مصنوعی نیازهای بدن خود را مرتفع سازند.

مهمترین ؼده درون ریز، ؼده هیپوفیز نام دارد. این ؼده توانایی آن را دارد که به کل ؼدد درون ریز شدت و یا کسرت عمل وارد کند. ؼده ی هیپوفیز همچنین از جمله مهمترین ؼده های جنسی نیز محسوب می شود . ؼده معروؾ هیپوفیز که محور اصلی کنترل فعالیت های بیضه ای/تخمدانی است، کنترل کلیه ی تنظیمات جنسی در بدن خانم ها و آقایون را به عهده دارد.

در مردان این ؼده فعالیت های جنسی خود را از زمان بلوغ یعنی درست وقتی که هورمونهایی را به منظور تحریک – اعضای جنسی به خون می فرستد کار خود را شروع می کند.

در خانم ها هم ؼده ی هیپوفیز در دوران بلوغ با ایجاد هورمون هایی که سبب تخمک گذاری در تخمدان ها می شوند، کار خود را شروع می کند. هر یک از تخمک ها حاوی هورمون های جنسی زنانه هستند که سبب ایجاد و گسترش خصوصیات زنانه در بانوان می شوند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا